• asyu2023@cumhuriyet.edu.tr
 • Sivas Cumhuriyet Üniversitesi

Bildiri Gönderimi

Bildirilerinizin son halini MS CMT adresinden gönderebilirsiniz.

 

Yazarlar, konferans web sitesi aracılığıyla IEEE şablonuna uygun olarak hazırlanmış 6 sayfaya kadar tam metin bildirilerini elektronik olarak göndermeye davet edilmektedir. Bildiriler, teknik değer ve içerik açısından en az üç hakem tarafından kör değerlendirme yöntemi ile incelenecektir. Kabul edilen bildiriler, bildiride ismi geçen bir yazar tarafından sunulmalıdır. Aksi takdirde, bu bildiriler konferans kitapçığında yer almayacaktır. Bir kayıt ile en fazla 2 bildiri sunulabilmektedir. Konferans dili Türkçe ve İngilizcedir. Tam metni İngilizce olarak yazıyorsanız TÜRKÇE Özet'e gerek yoktur.

Türkçe Bildiri Formatı: Microsoft Word veya Latex.

İngilizce Bildiri Formatı: Microsoft Word veya Latex.

Bildiri Gönderim Sistemi MS CMT


Kabul Edilen Bildirilerin Yayınlanması:


IEEE ASYU 2023 için gönderilen bildirilerin son hali IEEE CrossCheck sistemi ile intihal (telif hakkı ihlali) için kontrol edilecektir. Eğer kendinden İntihal da dâhil olmak üzere benzerlik ile sonuçlanan bir bildiri olursa, otomatik olarak ret edilecek ve IEEE’ye yayınlanması için gönderilmeyecektir.


Kabul edilen ve sunulan tüm bildirilerin yer aldığı Konferans kitapçığı IEEE Xplore dijital kütüphanesi tarafından taranacaktır. .

Bildirinizin IEEE Xplore Sayısal Kütüphanesinde yer alabilmesi için 23 Ağustos 2023 tarihine kadar aşağıdaki işlemleri eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir :

Bildirilerinizin telif devrinin yapılabilmesi için öncelikle aşağıdaki Copyright bilgilerinden size uygun olanını dipnot olarak bildirinize eklenmesi gerekmektedir :

 • – İngiltere, Kanada ve Avustralya’da çalışan yazarları için 979-8-3503-0659-0/23/$31.00 ©2023 Crown
 • – Avrupa Birliği üye ülkelerde çalışan yazarları için 979-8-3503-0659-0/23/$31.00 ©2023 European Union
 • – Türkiye’de ve diğer ülkelerde çalışan yazarları için: 979-8-3503-0659-0/23/$31.00 ©2023 IEEE

Copyright bilgileri dipnot olarak eklendikten sonra PDFExpress sitemi kullanılarak doğrulanması gerekmektedir. Camera-Ready dosyalarının doğrulanmış dosyalar olması mecburidir.

Bu işlem için öncelikle https://ieee-pdf-express.org/account/login?ReturnUrl=%2F adresinden PDFExpress sitemine ulaşınız.

İlk defa giriş yapacaklar için:

Aşağıdaki bilgileri giriniz
Konferans ID : 58738X
E-mail adresiniz
Şifreniz


İstenen diğer bilgileri girerek devam ediniz. Eğer daha önceden hiç üyelik açmadıysanız “Create Account” bağlantısını kullanarak yeni bir üyelik oluşturunuz. Üyelik oluştururken CMT sisteminde kullandığınız mail adresinin aynısını kullanınız.

Üyeliğinizi aktifleştirdikten sonra sizden kişisel bilgilerinizin doldurulması istenecektir. Bu bilgileri doldurup “Dashboard” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “Create New Title” bağlantısını kullanarak aşağıdaki işlemleri tamamlayınız :

 • – Açılan formda sırasıyla Bildiri başlığını belirtiniz ve copyright bilgileri eklenmiş olan manuscript dosyasını yükleyiniz.
 • – İşlem sonucunda doğrulanan PDF dosyasını indirerek, CMT sisteminde yer alan "Create Camera-Ready Submission" bağlantısında yer alan kısma kullanarak yükleyiniz.

 • – Bildiri Gönderim Sistemi MS CMT ‘e daha evvel bildiriyi yüklerken kullandığınız bilgilerinizle giriş yapınız.
 • – “Submissions” sekmesi altında yüklediğiniz bildiriler görünecektir. “Actions” kısmı altında yer alan “Submit IEEE Copyright Form” bağlantısına tıklayınız.
 • – Açılan sayfada yer alan “Click here” bağlantısına tıklayınız. Bu bağlantı sizi direk olarak IEEE Copyright sayfasına ulaştıracaktır.
 • – Bir önceki süreç sonucunda IEEE Copyright sayfasına ulaşmış olmanız gerekmektedir. Bu sayfa çalışmanızın IEEExplore dijital küpüthanesinde yayınlanabilmesi için gerekli telif hakkı devir işlemlerini içermektedir. “Start” bağlantısına tıklayarak işlemleri başlatabilirsiniz.
  • – Birinci adım gönderdiğiniz bildiriye ait başlık-yazar vb. bilgilerin doğrulanmasını içermektedir. Eğer sizin çalışmanız değil ise lütfen düzenleme ekibiyle iletişime geçiniz. “Continue” tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • – Eğer çalışmanız doğru fakat bazı bilgier hatalıylsa sonraki aşamada bunların düzeltebilirsiniz. “Continue” tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • – İkinci adımda çalışmanızın orjinal olduğunu ve intihal yapılmadığını belirten kutucuğu onaylamanız gerekmektedir. Onayladıktan sonra “Continue” tıklayarak devam edebilirsiniz. Sonraki aşamada çalışmanın bir organizasyonca desteklenip desteklenmediğini belirtmeniz istenmektedir.
  • – Üçüncü adımda telif devir formunu sizin mi yoksa bildiri de ismi olan diğer yazarlar tarafından mı imzalanacağını belirterek devam edebilirsiniz.
  • – Daha sonraki adımda sırasıyla eğer ABD, Birleşik Krallık veya Avrupa komisyonu çalışanıysanız belirtmeniz istenmektedir.
  • – Ayrıca sunumlarınıza ait video/ses kayıtlarının IEEE tarafından kullanıp kullanılamayacağıyla ilgili izni paylaşmanız gerekmektedir.
  • – Son adımda ilgili formun en alt kısmında kimin adına imzalanması isteniyorsa onun isim ve soyismi bildiridekiyle aynı olacak şekilde eklenmeli ve “Confirm” kısmına tıklatılmalıdır.
  • – Bu işlem biraz süre alabilir. Tamamlandığında imzalı copyright formunu indirebilirsiniz. Lütfen bu formu daha sonra CMT sisteminde yer alan “Create Camera-Ready Submission” kısmına eklemeyini unutmayınız !!